Part Number: SPRK-H200DR
Images may be for reference only
Supertech B-Series Drag Race Valve Springs with Titanium Retainers
Part Number: SPRK-H200DR
Builder Club Point Program Details
Maximum discount per order is 10% of the order total.
Points do not apply to shipping or sales tax.
Points are not redeemable for cash.
The point value per dollar, points earned per purchase, and order minimum are subject to change.
Earn 1279 Builders Club Points. Learn More
3 In Stock
Product Details
Part Number: SPRK-H200DR
Brand: Supertech
Valve Spring Seat Pressure: 100 lbs
Supertech drag race dual valve springs with titanium retainers for B16, B17, and B18 VTEC engines
  • Seated Pressure: 100 lbs at 33.5mm
  • Open Pressure: Not provided by Supertech
  • Coil Bind: 20.0mm
  • Rate: 12.2mm